•  
  • slide2
  • slide3
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #

ORBINOX-LUCAVAL Files

Kanálové stavidlá ORBINOX-LUCAVAL

Kanálové stavidlá CC sú konštruované na upevnenie do drážok vo vnútri betónových stien otvoreného kanálu. Nemajú teda žiadne časti, ktoré by vystupovali z vnútra stien. Tým pádom sa minimalizuje usadzovanie nečistôt ako aj tlaková strata. Tesnenie je inštalované na troch stranách, na obidvoch zvislých a na dne. Perfektná tesnosť sa dosiahla bez použitia prítlačných klinov, len pomocou vhodnej konštrukcie tesnenia. Tým pádom je možná regulácia s otvorením v medzipolohe bez úniku vody z čiastočne uzavretej kanálovej sekcie. Pre veľmi korozívne prostredie alebo na špeciálne želanie je možné vyrobiť kanálové stavidlá aj zo špeciálnych materiálov, ako je napríklad AISI 904L alebo titán. Kanálové stavidlá CC sa môžu ovládať manuálne alebo pomocou automatického zariadenia-zväčša elektropohonu. Pohony sú montované priamo na hornú časť rámu.

Pokyny k montáži a údržbe si stiahnete tu.

Kanálové zarážky ORBINOX-LUCAVAL

 

Mechanické kanálové zarážky SL sú konštruované na upevnenie do drážok vo vnútri betónových stien otvoreného kanálu alebo na stenu vyústenia kanála do nádrže. Nemajú teda žiadne časti, ktoré by vystupovali z vnútra stien. Tým pádom sa minimalizuje usadzovanie nečistôt ako aj tlaková strata. Tesnenie je inštalované na troch stranách, na obidvoch zvislých a na dne. Perfektná tesnosť sa dosiahla bez použitia prítlačných klinov, len pomocou vhodnej konštrukcie tesnenia. Pre veľmi korozívne prostredie alebo na špeciálne želanie je možné vyrobiť kanálové stavidlá aj zo špeciálnych materiálov, ako je napríklad AISI 904L alebo titán. Kanálové zarážky SL sa ovládajú manuálne, je možné ich fixovať aj v medzipolohe.

Koncová spätná klapka ORBINOX

Tento typový rad ventilov má štvorcový alebo okrúhly prierez prepúšťacieho otvoru s jedným uzáverom. Konštruovaný je na nástennú montáž. Používa sa na zabránenie spätného toku vody vo výpúšťacích potrubiach. Na zavesenie uzáveru sa používa dvojitý záves, aby bolo zaručené perfektné dosadnutie dosky uzáveru a optimálne utesnenie otvoru. Veľkosti: od 200 až do 1400 (ako štandard). Alternatívne veľkosti si možno objednať na požiadanie.

Prepadové regulačné stavidlá ORBINOX-LUCAVAL

 

Regulačné prepadové stavidlá RB sú rámovej konštrukcie konštruované na upevnenie na čelo vyústenia otvoreného kanála a sú určené na regulovanie alebo udržiavanie požadovanej výšky hladiny v kanáli. Tesnenie je inštalované na troch resp. štyroch stranách. Perfektná tesnosť sa dosiahla bez použitia prítlačných klinov, len pomocou vhodnej konštrukcie tesnenia. Tým pádom je možná regulácia s otvorením v medzipolohe bez úniku vody z čiastočne uzavretej kanálovej sekcie. Pre veľmi korozívne prostredie alebo na špeciálne želanie je možné vyrobiť prepadové uzávery aj zo špeciálnych materiálov, ako je napríklad AISI 904L alebo titán. Prepadové regulačné stavidlá RB sa môžu ovládať manuálne alebo pomocou automatického zariadenia-zväčša elektropohonu. Pohony sú montované priamo na hornú časť rámu.


Stenové stavidlá ORBINOX-LUCAVAL

Stenové stavidlo MU je pravouhlé posuvné stavidlo, vhodné na montáž na stenu alebo na nástennú prírubu, kde sú pružné tesnenia inštalované na všetkých štyroch stranách. Stenové stavidlá série MU sa používajú hlavne v zariadeniach na úpravu vody, zavlažovacích zariadeniach, vo vodohospodárskych zariadeniach a v hydroelektrárňach. Stavidlá MU sa môžu vyrábať so štvorcovými alebo obdĺžnikovými otvormi. Na požiadanie poskytujeme zákaznícku konštrukciu typu „jednostranne tesniace" a „obojstranne tesniace" vyhotovenia pre každú veľkosť. K dispozícii je aj voliteľná možnosť stúpajúceho alebo nestúpajúceho vretena. Konštrukcia posuvných stavidiel so samonosným rámom umožňuje priame pripojenie rozličných servopohonov. Pokiaľ sa však použije nejaké predĺženie ovládacieho elementu, potom sa servopohon musí pevne namontovať buď na príslušný stojan, alebo na vhodné nástenné konzolové podpery.

Pokyny k montáži a údržbe si stiahnete tu.