•  
  • slide2
  • slide3
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #

Categories starting with U

Items starting with U Files

Univerzálne potrubné spojky SFERACO

Sú to montážne vložky pre vonkajšie utesnenie pre rúry z ocele, liatiny, PE, PVC a PVC-BO (obojstranne orientované) s EPDM tesnením. Montáž na rúru bez demontovateľnej spojky. Uzáver je s koróziiodolným náterom Dacromet, náter modrou epoxy farbou RAL 5015, 250μ
POUŽITIE: Montážne vložky pre dodávku a prepravu vody, min. a max. teplota Ts : + 0°C do + 60°C , max. tlak Ps : 16 bar do DN200, 10 bar nad pre automaticky tesniacu montážnu vložku   Ref.2507, max. tlak Ps : 16 bar pre všetky ostatné spojky.

Uzatváracie a regulačné klapky CMO

Prírubové klapky ME predstavujú najjednoduchšie, robustné a ekonomické riešenie ovládania prietoku na vtoku a výtoku z potrubia. Veľké počty takýchto ventilov pracujúce po celom svete pri rozličných tlakoch a prietokoch vody a svojimi dlhoročnými prevádzkovými skúsenosťami poskytujú dostatočnú záruku dlhodobej a spoľahlivej funkčnosti tohto typu ventilových jednotiek. Excentrické prírubové klapky vyrábané spoločnosťou CMO dvojnásobne excentrického typu, čo znamená, že os ovládacieho hriadeľa je vystredená voči priemeru aj voči boku otvoru a toto riešenie uľahčuje zatváranie ventilu. Takéto prírubové klapky s dvojnásobnou excentricitou sa používajú s rozličnými typmi ovládania: manuálne, pomocou elektromotora a pomocou hydrauliky. Vo väčšine prípadov je hydraulický pohon kombinovaný s protizávažím. Prírubové excentrické klapky sa používajú na núdzové funkcie a až na niekoľko výnimiek, hlavne pri menších priemeroch otvoru ventilu sa nepoužívajú na reguláciu prietoku. Táto pracovná funkcia sa neodporúča kvôli veľkým turbulenciám, vibráciám a kvôli možnému vzniku kavitácií, ktoré môžu vznikať vo ventile a v nasledujúcom potrubí. Všeobecne sa tento typ ventilov neodporúča na použitie pri prietokoch s rýchlosťou prúdu vyššou než je 4 metre za sekundu. Hlavnou oblasťou použitia týchto ventilov sú tlakové potrubia vo vodných elektrárňach, na prítoku a výtoku tekutín a na zatváranie prietoku v núdzových situáciách. Dĺžka telesa ventilu je relatívne krátka a spravidla je menšia, než je polomer rúry. Z vonku zaberá ventil pomerne malý priestor a jedine príruby a výstuže telesa ventilu prekračujú vonkajší priemer ventilu, takže sa dajú tieto ventily nainštalovať aj v úzkych priestoroch, ako napríklad v tuneloch alebo galériách vo vnútri priehrad a v zásade nie je potrebné stavať špeciálne komory, ako to býva nutné u ostatných podobných typov ventilov. Neodporúča sa trvale používať tento druh ventilov v čiastočne otvorenej polohe. Os rotácie klapky môže byť horizontálna alebo vertikálna, v závislosti od potrieb projektu, ale odporúčaná poloha je horizontálna, za účelom dosiahnutia lepšieho rozdeľovania vody pretekajúcej cez ventil.

Pokyny k montáži a údržbe si stiahnete tu.

Uzatváracie a regulačné klapky HOGFORS 311

Medziprírubové excentrické klapky s dvojitou excentricitou a prírubou ISO 5211 pre uchytenie ovládania-ručné alebo automatické. Klapky sa vyrábajú aj v ATEX-ovom vyhotovení na základe špeciálnej objednávky. Vyrábané svetlosti sú v rozsahu DN80-DN800. Menovité tlaky sú PN10, PN16, PN25 a ANSI 150. Materiálové vyhotovenie telesa je z uhlíkovej ocele, disk je nerezový z aisi316, tesnenia sú v 2 motifikáciách (PTFE+C pre teploty -40 až +180°C, CS-nerezové tesnenie pre teploty -40 až +260°C). Klapky sú určené pre náročnejšie aplikácie v energetickom, chemickom alebo petrochemickom priemysle.

Pokyny k montáži a údržbe si stiahnete tu.

Uzatváracie a regulačné klapky HOGFORS 411

Medziprírubové excentrické klapky s dvojitou excentricitou a prírubou ISO 5211 pre uchytenie ovládania-ručné alebo automatické. Klapky sa vyrábajú aj v ATEX-ovom vyhotovení a FIRESAFE na základe špeciálnej objednávky. Vyrábané svetlosti sú v rozsahu DN80-DN800. Menovité tlaky sú PN10, PN16, PN25 a ANSI 150. Materiálové vyhotovenie je komplet nerezové z aisi316, tesnenia sú v 2 motifikáciách (PTFE+C pre teploty -40 až +180°C, CS-nerezové tesnenie pre teploty -40 až +260°C). Klapky sú určené pre náročnejšie aplikácie v energetickom, chemickom alebo petrochemickom priemysle.

Pokyny k montáži a údržbe si stiahnete tu.

Uzatváracie a regulačné klapky JASTA

Medziprírubové klapky JASTA sú celokovové škrtiace a regulačné klapky pre jednoduchšie aplikácie v oblasti cementární, zlievarní, sklární, elektrární atď, kde sa vyžaduje škrtenie alebo regulácia prietokov hlavne plynných médií s teplotami až do +1000°C. Tesniaci systém kov/kov v trojitom vyhotovení sedla disku umožňuje dovolený priesak od 0,02-2,00%. Klapky sa dodávajú s ručným ovládaním alebo s prírubou ISO 5211 pre automatizáciu. Malé krútiace momenty klapiek šetria náklady na ovládacie servopohony. Menovité svetlosti klapiek sú v rozsahu DN15-DN3000, menovité tlaky sú PN6, PN10, PN16, ANSI 150. Ako materiál na výrobu klapiek sa používa liatina, oceľ, nerezová oceľ alebo hliník.

[12  >>